FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spyware/adware
Autor Wiadomość
MACIEK 

Rok studiów: 4th
Zaproszone osoby: 3
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-27, 12:05   spyware/adware

któres z tych badziewi zainstalowalo mi sie na kompie i umila mi zycie ciaglymi komunikatami, ze mam na kompie virusa, a po kliknieciu odsyla mnie do strony z programem, który, jezeli kupie, pomoze mi uporac sie z problemem :suchy: ma ktos pomysl co z tym zrobic, bo zeskanowalem kompa juz kilkoma programami (zarówno antywirusem jak i anty-spyware) i nic mi praktycznie nie znalazly. próbuje uniknac przeinstalowania systemu, bo niebardzo mam na to czas. a, i systemu nie da sie przywrócic do wczesniejszego stanu :suchy: pomózcie, bo mój komp dostanie niedlugo bilet w jedna strone przez balkon :zdegustowany:

Chiuaua 
Newbie

Rok studiów: sympatyk;)
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2008-04-27, 14:48   Re: spyware/adware

MACIEK napisał/a:
któres z tych badziewi zainstalowalo mi sie na kompie i umila mi zycie ciaglymi komunikatami, ze mam na kompie virusa, a po kliknieciu odsyla mnie do strony z programem, który, jezeli kupie, pomoze mi uporac sie z problemem :suchy: ma ktos pomysl co z tym zrobic, bo zeskanowalem kompa juz kilkoma programami (zarówno antywirusem jak i anty-spyware) i nic mi praktycznie nie znalazly. próbuje uniknac przeinstalowania systemu, bo niebardzo mam na to czas. a, i systemu nie da sie przywrócic do wczesniejszego stanu :suchy: pomózcie, bo mój komp dostanie niedlugo bilet w jedna strone przez balkon :zdegustowany:

miałam kiedyś taki badziew - i na pasku zadań (dobrze mówie ) wyswietało mi sie ze niby coś sie uaktualnia i łaskawie mnie inforowamło ze mam zainfekowanego kompa i musze zainstalowac jakis fałszywy antyyspyware program, długo nie mogłam sie z tym uporać i dopiero usunął mi tego "fałszywca " Kaspersky ( wczesniej inne programy puszczały )
Postaw piwo autorowi tego posta

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-27, 15:27   

no i tu mam problem, bo ostatnio mialem kasperskiego na miesiecznej licencji. no i juz sie skonczyla. wiec pewnie niekoniecznie bede mógl go zainstalowac albo pewnie bede mial polowe mniej funkcji :kwasny: chyba ze ktos ma klucz :hyhy:

trufl 
Intermediate User
i'm adorable

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2008-04-27, 20:48   

Dobre są: Spybot Search & Destroy i Ad-Aware a z antywirów polecam Eset Smart Security Wszystko dostępne na dobreprogramy.pl

a jeżeli to nie pomaga - Odkurzacz:)
Ostatnio zmieniony przez trufl 2008-04-27, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-27, 20:51   

pierwszy mam, drugiego jeszcze nie próbowalem, wiec dzieki za rade. moze sie tym razem uda :)

lubliner2 
Intermediate User
wydanie pozniejsze

Kierunek: inny
Wysłany: 2008-04-27, 23:40   

Maciek, wejdz w tryb awaryjny Windowsa, wywal ten program, zainstaluj NOD32 lub Avasta albo Spybota i ruszy.Sprawdz, przeskanuj tymi programami i bedzie cool

[ Dodano: 2008-04-28, 00:46 ]
Kasperski jest oki, ale jak go zapomnisz wylaczyc z autostartu to zamuli systema.Odkurzacz to nex badziew, psuje system jak nie wiem co.Moim zdaniem dobre jest to co wspomnialem.Wszyscy moi friends to chwala

[ Dodano: 2008-04-28, 00:49 ]
Polecam do takich dzialan Hiren'sBoota oczywiscie bootowalnego na CD.Usuwa problemy nie niszczac systemu, bo dziala spod wlasnej niezaleznej konsoli.Pozdro i owocnego usuwania problemu

trufl 
Intermediate User
i'm adorable

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2008-04-28, 12:07   

lubliner2 napisał/a:
Odkurzacz to nex badziew, psuje system jak nie wiem co.
w jaki sposób psuje?

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-28, 14:57   

lubliner2 napisał/a:
Maciek, wejdz w tryb awaryjny Windowsa, wywal ten program, zainstaluj NOD32 lub Avasta albo Spybota i ruszy.Sprawdz, przeskanuj tymi programami i bedzie cool

ale jaki program wywalic? problem polega na tym, ze mam juz avasta i spybota i nic nie znajduja :znudzony:
trufl napisał/a:
a jeżeli to nie pomaga - Odkurzacz:)

a co to jest?

trufl 
Intermediate User
i'm adorable

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2008-04-28, 15:16   

Odkurzacz jest głównie do wywalania plików zbędnych - ale w opcjach ma tryb wyszukiwania złośliwego oprogramowania - ja zawsze skanuje na w tzw trybie bezpiecznym i od złośliwego opr. (czy jakoś tak); poza tym ma kilka modułów - do edycji rejestru i autostartu i wywalania plików zablokowanych - używanych przez system; jeżeli to nie znajdzie zostaje chyba tylko sprawdzenie jak nazywa się ten program który Ci się odpala z systemem (w autostarcie albo w rejestrze + zgoglowanie nazw) i ręczne wywalenie pliku Możesz zawsze w googlować adres do którego Cię odsyła ten program i poszukać bardziej specjalistyczne fora:)

Wyświetl szczegóły
MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-28, 15:33   

uff troche to skomplikowane jak dla mnie, ale dzieki za rade. jakby cos komus przyszlo jeszcze do glowy prosze o rade. a tymczasem dla trufla browarek :)

lubliner2 
Intermediate User
wydanie pozniejsze

Kierunek: inny
Wysłany: 2008-04-28, 20:21   

Maciek.Generalnie windows to jest szajs.A wszystko jest tam oparte na wpisach do rejestru.Polecam CC cleaner, aby:powywalac zbedne programy i wpisy do rejestru.Polecam ci Noda 32,on ci powinien wywalic te spywary, tylko zaaktualizuj.

[ Dodano: 2008-04-29, 00:40 ]
Uwaznie przesledzilem twoj problem Maciek.Masz zrobiony punkt przywracania wczesniejszej wersji systemu?Jesli tak, to zrob go i powinno dzialac.Jesli nie, ratuje cie Ghost lub inne recovery-15 minutek i new system exists.Lub, dowiedz sie gdzie jest ten wirus, zmien plik z roszerzeniem lub go podmien innym, jesli to systemowy, albo pogrzeb w rejestrze.W Uruchom wpisz regedit i pojdzie.Potem masz tam drzewka jak w syntaxie.Obys doszedl bo regedit jest tough.Albo czeka cie powrot do stawiania EWindowsa.Moja rada jest taka:postawic new system, zrobic punkt przywracania, zrobic ghosta, postawic Linuxa lub, innego windowsa i wtedy twoj komp bedzie dzialal wiecznie.Hehe.Polecam.Ponadto dl;a mnie Windows nie ma niespodzianek, a;le ma glupie czasem komunikaty.Jak to system, a jesli bedziesz mial Linuxa to on ci sie nigdy nie powiesi.@, inny windows musisz zbootowac, tak zeby dzialaly ci 2, wiec musisz miec bootmanagera.Skomplikowane?Easy, zapewne

[ Dodano: 2008-04-30, 22:10 ]
Maciek, jak nie poradzisz z kompem, to oddaj mi go, zamiast wysylac go z okna w podroż

bushmill 
Beginner

Rok studiów: 3rd
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2008-06-01, 21:06   

wejdź na najlepsze forum komputerowe jakie udało mi się znaleźć w necie:
www.searchengines.pl
ludzie którzy tam urzędują pomogą Ci samego szatana z komputera wywalić... 8)
nie raz i nie dwa brakło mi już nadziei i widmo formatu pojawiało się na horyzoncie. gdyby nie searchengines pewnie formatowalbym dyski srednio ze 3 razy w roku ;)

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-06-01, 21:08   

a już sobie poradziłem, a wszystko dzięki jakiejś dobrej duszyczce, która zamieściła klucz do kasperskiego na jednym forum :hyhy: kasperski to jest jednak to ;) jakby ktoś potrzebował mogę wrzucić linka na pw :)

bushmill 
Beginner

Rok studiów: 3rd
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2008-06-01, 21:16   

niektórych rzeczy nie usunie Ci żaden z komercyjnych antywirusów i skanerów. Czasami trzeba podziałać manualnie. Myślałem że właśnie taki przypadek miałeś, dlatego wrzuciłem linka do tamtego forum.
Poza tym, są wirusy/trojany które zagnieżdżają się w plikach systemowych i wirus odnawia się z każdym uruchomieniem kompa, więc tak czy siak warto czasami skorzystać z fachowej porady. ;)

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-06-01, 21:19   

spoko, spoko dzięki po prostu nie chcę teraz tam wchodzić, bo mam coś takiego, że jak się zajmę czymś takim to przy ponownym spojrzeniu na zegarek jestem pare godzin później ;) a jednak mamy sesję ;)

Odpowiedz do tematu