FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Idealistą być? Po co?
Autor Wiadomość
Nereida 
Beginner

Rok studiów: 5th
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-09-09, 15:45   Idealistą być? Po co?

Odkąd pamiętam uważałam, że świat jest lepszy niż jest w rzeczywistości, że w ludziach jest dobro, nawet Ci "niedobrzy" mają w sobie dobre myśli, że wygrywa lepszy, bo na to zasługuje, że krzywda nie powinna dziać się tym którzy sami nie krzywdzą... . Niestety w dzisiajszych realiach nie ma miejsca na ideały, ludzie są tacy jacy są...i wcale nie mają dobrych myśli, wygrywa nie ten, który powinien tylko ten kto ma ciocię na odpowiednim stołku, a krzywda dzieje się tym, którzy są za dobrzy. W Was też ideały umierają z wiekiem?
Postaw piwo autorowi tego posta

judge_mental 
Out of the ordinary

Rok studiów: 3rd
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-09-09, 17:44   

nie chodzi o to, że umierają. u niektórych z wiekiem, u innych z doświadczeniem przychodzi dystans do pewnych spraw. ideały to ideały - nie istnieją, więc nie mogą umrzeć. jeśli byt nie może powstać z niebytu, to niebyt nie może odejść w niebyt.

a widzieć świat jako lepszy niż jest wcale nie jest tak źle. bardziej bezstresowo, mniej wolnych rodników się uwalnia... trzeba jednak trzymać tą wizję w ryzach, aby uniknąć rozczarowań. ;)

MACIEK 

Rok studiów: 4th
Zaproszone osoby: 3
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-09-09, 20:03   

judge_mental napisał/a:
a widzieć świat jako lepszy niż jest wcale nie jest tak źle.

Jak już o tym mowa, to mnie tego zdecydowanie brakuje :kwasny: Realista do bólu, wiecie jak jest ;)

Nereida 
Beginner

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-09-09, 20:23   

heh przykre, ale ja się przekonałam jak to jest być realistą jak regularne studiowanie się skończyło i ten cudowny pozastudenci świat wcale mi się nie podoba :| ale mam nową teorię: ideały istnieją (może w mojej głowie), tylko ludzi są ... no ... warci :] Chociaż Lec napisał: "Nie mów o człowieku źle. On podsłuchuje w tobie", więc może już nic nie będę pisać, na ten temat. :)

mangusta 
Intermediate User

Wysłany: 2009-09-09, 22:40   

tydzień posiedźcie w schronisku dla zwierząt, to wam ludzie do końca życia zbrzydną. co nie oznacza że nie można nadal być idealistą... tylko zamiast postrzegania świata jako idealny, trzeba dążyć do jego upiększania przynajmniej na tyle, na ile sami jesteśmy w stanie.

MACIEK 

Rok studiów: 4th
Zaproszone osoby: 3
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-09-10, 12:02   

mangusta napisał/a:
tydzień posiedźcie w schronisku dla zwierząt, to wam ludzie do końca życia zbrzydną. co nie oznacza że nie można nadal być idealistą...

Daj spokój, u mnie w bloku, tzn tam gdzie mieszka teraz moja mama, jeden żul wyrzucił psa z pierwszego piętra :wstyd: :wstyd: Jak o tym usłyszałem, myślałem, że pójdę i zrobię mu to samo. A najgorsze jest to, że mimo że psa zabrali do schroniska i gość ma sprawę, to może tego psa odebrać. Nawet nie wiem, co o tym myśleć, ale normalne to to na pewno nie jest. :zly:

mangusta 
Intermediate User

Wysłany: 2009-09-11, 14:02   

spoko, jak znam pracowników to nikt mu tego psa nie odda ;) nie mamy obowiązku oddawać zwierząt byle komu. dzisiaj koło bramy kręciło się dwóch gnojków, podlecieli do mojego szefa z takim tekstem "my po psa, ale jakiegoś agresywnego pitbula albo bullteriera"

Nereida 
Beginner

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-09-12, 20:50   

Jednak nie każdy człowiek zasługuje na miano "ludzkiego" człowieka. :wstyd:
Niestety bardzo często można się o tym przekonać, po tygodniu w publicznym DPS-ie też można stracić wiarę w ludzi.

Odpowiedz do tematu