FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: fatboy
2010-11-16, 17:10
Community site

Jaka forma komunikacji bardziej Ci odpowiada?
Serwis społecznościowy
36%
 36%  [ 11 ]
Klasyczne forum
60%
 60%  [ 18 ]
Żadna z powyższych
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
Nereida 
Beginner

Rok studiów: 5th
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-10-01, 20:29   

Serwisów społecznioścoiwych sporo jest w internecie i skądinąd służą do utrzymywania więzi społecznych, forum to miejscy wymiany informacji, dyskusji, wypowiadania swojego zdania z konkretnej dziedziny ... dlatego też myślę, że forma forum jest dla naszych potrzeb najodpowiedniejsza. W efekcie przekształcania w serwis społecznościowy forum zatraci swój pierwotny cel. Drodzy moi, liczy się ilość, a nie jakość ... link do forum znajduje się na stronie IFA, jak dla mnie oznacza to tyle, że każdy w miarę inteligentny młody filolog angielski znajdzie do niego drogę, jeśli tylko będzie miał taką ochotę i potrzebę. Może to przykre co napiszę, ale z doświadczenia (kilka lat bawiłam się w Samorządzie, Stowarzyszeniu) wiem, że jest taka część braci studenckiej, która studia traktuje jak zbedny obowiązek, sprawy obligatoryjne zaliczą, ale żeby zrobić coś więcej ... no jak można od nich wymagać, żeby zrobić coś non-profit? po co komu forum studentów? po co komu konferencje? kursy? Chodzi mi o to, że niektórym się nie dogodzi :)

Krzysiek 
Newbie

Rok studiów: 4th
Wysłany: 2010-10-01, 21:54   

Nie wiem czy już wcześniej nie pojawiła się propozycja Google.groups. Ale właśnie to chciałbym zaproponować, jeśli chodzi o inne rozwiązania dla komunikacji.
Grupy googlowskie mają kilka plusów i sprawdzają się nawet w przypadku bardzo dużych społeczności. Od prawie roku pracuję w globalnej organizacji pozarządowej, która na co dzień działa jedynie w Internecie. Cała komunikacja między członkami odbywa się poprzez Google Groups właśnie. Żaby nie zanudzać, w skrócie: organizacja podzielona na 4 duże projekty (i kilka pobocznych). Każdy projekt ma oddzielną grupę. Członkowie grup zapisują się na listę mailingową grupy/projektu, do której należą, plus są na ogólnej liście. Organizacja ta przez pewien czas sama też próbowała dojść do innego rozwiązania problemu komunikacji ludzi z całego świata i ostatecznie po wielu próbach Google groups okazały się najbardziej użyteczne.
I analogowo może działać to w przypadku Filologii Angielskiej. Grupa ogólna, dla wszystkich roczników, oddzielne dla każdego rocznika, koła naukowe, imprezy itd. A wszystko to za kilka kliknięć.

Każda z osób, które należą do grupy dostaje bezpośrednio na maila wiadomość wysłaną przez innego uczestnika tej grupy (wysyła się maila na adres grupy, a to automatycznie leci do wszystkich). Można też zajrzeć do archiwum grupy i przeczytać wszystkie wątki (tak jak dzieje się to na forum) Ale to jest na plus, że nową wiadomość dostajemy na maila, a nie musimy się domyślać, że może akurat jakiś nowy ważny wątek powstał na forum.
I oczywiście jest bezpłatne i bardzo proste w użyciu. Wystarczy mieć swojego maila, ustawić, czy chcesz dostawać maila natychmiast po wysłaniu, raz dziennie czy rzadziej.

Jeśli będzie trzeba mogę pomóc.
Postaw piwo autorowi tego posta

fatboy 

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-10-01, 22:02   

Krzysiek, no co mogę powiedzieć, fajnie to wygląda. Ale to będzie już uzależnianie się od światowego giganta, nie każdy z tutaj obecnych poprze ten pomysł. A tak: nasza własna strona, niezależna, którą można modyfikować i udoskonalać do woli, choćby poprzez szatę graficzną czy ciekawe rozszerzenia (np mod piwny na forum, jakże anglistyczny!) ;)

itanka 
Newbie
70% of water

Rok studiów: 3rd
Kierunek: FA r.III, PGG r.V
Wysłany: 2010-10-02, 13:59   

pojadę offtopem:P my na zaocznych mamy... ekhm... "piwnego" maila:)

fatboy 

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-10-02, 15:15   

itanka, chyba coś o tym słyszałem.. idziemynapiwo? :hyhy:

Krzysiek 
Newbie

Rok studiów: 4th
Wysłany: 2010-10-02, 23:36   

@Fatboy Zależność od google jest tak wielka jak wielka jest zależność od firmy obsługującej serwer i domena, na którym postawione jest to forum. Jeśli chodzi o politykę prywatności, bo pewnie o to Ci chodziło, to sprawa przedstawia się bardzo dobrze.Organizacja o której mówiłem, zajmuje się między innymi sprawami prywatności w Internecie, więc wybór nie mógł paść na dostawcę usług, który nie spełniał by określonych wymagań. Z resztą i ludzie z zewnątrz nie mieli by dostępu do treści wiadomości wysyłanych przez uczestników, jeśli by ustawiło się takie opcje. Poza tym nie wymaga to podania większej ilości danych niż rejestracja na jakimkolwiek innym forum czy w serwisie społecznościowym. Z resztą, chyba każdy korzysta z google :P

Oczywiście nie mówię tu, że albo forum albo grupy. Ale wydaje mi się, że taka forma komunikacji jest bardzo sprawna. Tak jak już ktoś wspomniał: forum do dyskusji, a szybka informacja może dodatkowo być przekazywana bezpośrednio przez grupy.
Ale to tylko propozycja do dyskusji.

itanka 
Newbie
70% of water

Rok studiów: 3rd
Kierunek: FA r.III, PGG r.V
Wysłany: 2010-10-08, 18:59   

@fatboy :) Aaaaa... to chętnie :chytry:

@Krzysiek - wypróbuj betę, potem podyskutujemy.

@??? niech ktoś mi napisze research paper... bo ja tego z całą pewnością nie zrobię :zdegustowany:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi