FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglistyka na KUL - studia uzupełniające ??
Autor Wiadomość
nordig 
Newbie

Rok studiów: 3rd
Wysłany: 2008-01-04, 22:21   Anglistyka na KUL - studia uzupełniające ??

Witam ,
jak wyglada sytuacja ze studiami uzupełniajacymi na KULu ?? jeśli się ma zaliczone 3 lata w uczelni prywatnej (licencjat) i chce sie zrobić magisterskie na KULu to czy trzeba dodatkowo coś nadrabiać ??

jakie sa zajęcia na 4-5 roku anglistyki na KULu ?? z czego można pisać pracę magisterską ?? <bardzo mnie to ciekawi>

Jaki jest ogólnie tamtejszy klimat ? jakie życie studenckie dżuma czy luzik (coś jak na UMCS czy nudniej) ? Wacham sie między KUL'em a UMCS'em

Czy na anglistyce na KULu wykładają księża ??

Byłbym wdzięczny za info gdyż bardzo tego potrzebuję. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta

MACIEK 

Rok studiów: 4th
Zaproszone osoby: 3
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 12:58   

nordig napisał/a:
Jaki jest ogólnie tamtejszy klimat ? jakie życie studenckie dżuma czy luzik

to akurat nie zalezy od uczelni tylko od ludzi. na anglistyce akurat ludzie sa calkiem spoko. ale z tego co wiem bedziesz studiowala zaocznie (bo tak to zdaje sie jest po licencjacie w kolegium) wiec jakos strasznie tego klimatu nie poczujesz (niestety) :/
nordig napisał/a:
Czy na anglistyce na KULu wykładają księża ??

zdazaja sie, byc moze czesciej niz na innych uczelniach, ale bez przesady. jak czasami, gdy ktos sie mnie pyta gdzie studiuje, a ja odpowiadam ze na kulu i ten ktos mówi, ze to tam gdzie wykladaja ksieza (albo cos takiego insynuuje) dostaje bialej goraczki. to tak samo jak wciaz mówic, ze umcs to uczelnia komunistyczna, tylko dlatego ze taka byla 20 lat temu. :dry:

Wyświetl szczegóły
nordig 
Newbie

Wysłany: 2008-01-06, 14:27   

OK , dzięki ale mam pytanie z jak wieloma ksieżmi masz zajęcia na anglistyce ??

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 14:30   

w tej chwili z ani jednym. i z tego co sie orientuje najblizsze zajecia z ksiedzem to etyka z ksiedzem wierzbickim na drugim roku :)

Wyświetl szczegóły
nordig 
Newbie

Wysłany: 2008-01-06, 15:14   

bardzo prawdobodobne jest ze bede na stacjonarych bo ja kończe uczelnie prywatna gdzie jest anglistyka z wykładowcami z umcs i tam tez bronie licencjat.

Moje pytanie to jak wygląda sprawa w lokum , np, akademiki ?? Ja generalnie nie jestem za bardzo imprezowy a szczegolnie cenie sobie cisze wiadomo najbarzdiej alezy mi na skończeniu anglistyki <z drugiej jednak strony lubie towarzystwo ludzi> podobno tak słyszałem ale nie jestem tego pewien ze akademiki kUL sa bardzuiej spokojne niz na umcs'ie. Jak to naprawde jest ??

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 15:18   

mysle, ze powinnies zajrzec tutaj: http://cooled.pl/viewtopic.php?t=124 :)
nordig napisał/a:
szczegolnie cenie sobie cisze

w akademikach kulu napewno ja znajdziesz, powaznie :)

Wyświetl szczegóły
Gość

Wysłany: 2008-01-06, 15:32   

Tak, ale kul nie daje akademika każdemu kto chce :P Musisz być odpowiednio biedny :P [a już najlepiej się poumartwiać pod dziekanatem socjalnym :P ]

fatboy 

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 15:40   

nordig, a piwko dla Macka? :hyhy:

Wyświetl szczegóły
nordig 
Newbie

Wysłany: 2008-01-06, 15:42   

ok wlasnie sobie poczytałem, a powiedz mi jeszcze taka rzecz jeśli zechce sobie gdzies wiecziorem wyjśc i pozniej przyjśc jest taka mozliwośc czy tak strasznie pilnuja ??

Rozumie ze najwiekszy odsetek studentow ktorzy mieszkaja w akademiku to ci to ci co studiuja kierunki teologiczne ?? CZyli np. moge sobie mieszkac obok księdza czy jakos tak ?? czy moze kierunki sa poukładane pietrami (na kazdym pietrze unny kierunek) ??

No ale np. muze jakas dla sioebie mozna włączyc nie mowie na maksa czy jakies libacji ale ot tak aby sie obudzic ??

Nie ma zadnego akademika girls/boys :) ??

Czy akademik zeński jest gdzies w poblizu męskiego ?:)

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 16:18   

nordig napisał/a:
a powiedz mi jeszcze taka rzecz jeśli zechce sobie gdzies wiecziorem wyjśc i pozniej przyjśc jest taka mozliwośc czy tak strasznie pilnuja ??

z tego co wiem trzeba byc z powrotem o 23 i pózniej nie wpuszczaja (jeden z wiekszych absurdów tych akademików
nordig napisał/a:
Rozumie ze najwiekszy odsetek studentow ktorzy mieszkaja w akademiku to ci to ci co studiuja kierunki teologiczne ??

nie. mieszkaja ci, których status finansowy, nie pozwala na to zeby wynajac stancje, jak to zaznaczyl tomano. no i ci którzy odpowiednio wczesnie zloza podanie.
nordig napisał/a:
CZyli np. moge sobie mieszkac obok księdza czy jakos tak ??

mozesz nawet mieszkac z nim w jednym pokoju, co nie musi byc tragedia. np. jezeli masz spokojne usposobienie nie sadze zeby ci to przeszkadzalo
nordig napisał/a:
Nie ma zadnego akademika girls/boys :) ??

Czy akademik zeński jest gdzies w poblizu męskiego ?:)

podzial jest i to drugi absurd kulu (jak dla mnie) a odleglosc jest dosyc znaczna, ok. 45 min autobusem :/
dzieki za piwo. wypije zaraz po big tescie. jak nie dostane wczesniej jakiegos wylewu ;( i jedno niech bedzie dla fat boy'a za wstawienie sie :beer:

nordig 
Newbie

Wysłany: 2008-01-06, 16:37   

akademiki segregowane i żenski w odległości 45min <pewnie taka odległośc zebysie tam za długo nie zatrzymać>! To jakies popier ...! ( jak dla mnie)

Byle idiota wie że akademiki są nie tylko po to aby sie uczyc ale takze aby poznac dziewczynę a nie rzadko nawet zone ! Jak bardzo trzeba miec zryty łeb aby takie cos wymyslic , niegdy nie odgadne tego.

Pewnie wladze wyszły z założenia ze wszyscy faceci to przyszli księża a laski to zakonnice.
Gratulacje za wysoka świadomość realiów.

DZIęKI ŚLICZNE za info bo dużo sie dowiedzialem, Pozdrawiam i nie martw sie o test dasz spokojnie radę :)

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 16:48   

nordig napisał/a:
Pewnie wladze wyszły z założenia ze wszyscy faceci to przyszli księża a laski to zakonnice. Gratulacje za wysoka świadomość realiów.

ee no az tak to bym nie mówil. wiesz zaczynajac studia na kulu podpisujesz zobowiazanie, ze bedzie respektowal jej charakter, nawet jesli nie jestes katolikiem. dla mnie taka segregacja wlacza sie w ten charakter i dlatego bede to respektowal, choc nie mówie, ze nie mam zastrzezen. a tak juz poza uczelnia zobacz, ze na przyklad w anglii jest sporo takich szkól, gdzie jest segregacja nie tylko w miejscu, gdzie zamieszkuja, ale takze na zajeciach. co wiecej podobno przynosi to lepsze rezultaty w nauce. o tyle jest to nieadekwatne do faktycznego stanu, ze ja wlasciwie od poczatku studiów mieszkam ze swoja dziewczyna i jakos nie mam najgorszych rezultatów :hyhy:

fatboy 

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 16:51   

MACIEK, hm, z tego co mi wiadomo, to akademiki żeński i męski są obok siebie.. (na Konstantynów).
btw, dzięki za pifko chłopacy :happy: :beer:

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-01-06, 16:52   

fatboy napisał/a:
to akademiki żeński i męski są obok siebie.. (na Konstantynów).

wlasnie uzupelnilem wiedze. na poczekajce sa ale jest tam malo miejsc dla facetów. wiecej jest dla facetów na niecalej :)

nordig 
Newbie

Wysłany: 2008-01-06, 18:12   

Ponawiam pytanie :

czy muzę jakąś dla siebie mozna włączyc troche głośniej (nie mowie na maksa) ale ot tak aby sie obudzic i odpręzyc?? Czy moze jest cisza jak w zakonie ?

Odpowiedz do tematu