FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia dzienne uzupełniające 2011
Autor Wiadomość
Kami 
Newbie

Rok studiów: kandydat
  Wysłany: 2011-05-07, 18:57   Studia dzienne uzupełniające 2011

Witam,
W tym roku mam nadzieję skończyć kolegium językowe, a więc bedę miała licencjat z angielskiego i baaardzo bym chciała kontynuować studia właśnie na KUL'u. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaki jest poziom na studiach uzupełniających, czy mam się nastawić na ciągłe wkuwanie, czytanie, zaliczanie różnych testów, czy też jest raczej więcej czasu na pisanie pracy magisterskiej?
2. Czy studenci po kolegiach mają jakieś większe trudności z dostosowaniem się do poziomu ( czy trzeba cos nadrabiać)?
3. Ile jest zajęć tygodniowo (przeciętnie)
4. Jakich zajęć jest więcej: ćwiczeń, czy wykładów?
5. Czy są jakieś przedmioty, które są 'zmorą' studentów?
Ogólnie, bedę wdzięczna za wszelkie informacje związane z tymi studiami, jaka jest atmosfera, czy jest trochę czasu na życie prywatne, obijanie się :) , czy jest dużo wgzaminów itp. Z GÓRY DZIĘKI ZA ODP. :D
Postaw piwo autorowi tego posta

judge_mental 
Out of the ordinary

Rok studiów: 3rd
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2011-05-26, 17:59   

na forum smierdzi trupkiem, najlepiej wpadnij na jakes iwent organizowany przez studentow i sie wypytaj. kolo poza dniami otwartymi cyklicznie organizuje rozne inne atrakcje (wigilie, andrzejki, dni celtyckie etc.). w odpowiedniej sekcji forum znajdziesz informacje.

pytanie 1. zawiera zabawna alternatywe. wszak wiadomo, ze kazdy chce dobrze wypasc ;)
pytanie 2. co do poziomu to wszystko zalezy od tego jaki masz w jednostce macierzystej. z tego co slyszalem, z tym wsrod studentow, ktorzy dolaczyli na 4. roku bywalo roznie. z pewnoscia nie zaszkodzi jednak zlozyc papiery i sprobowac swoich sil.

na pozostale pytania nie umiem odpowiedziec, bo sam juz nie studiuje. z mojego doswiadczenia zapewniam, ze atmosfera wyborna. dla tych, ktorzy sa w temacie truizmem bedzie rowniez stwierdzenie, ze bez pewnego rozsadnego minimum samodyscypliny i systematycznosci nie ma co startowac. czasu masz tyle ile sama sobie wygosporadujesz. jesli zatem w odpowiednim czasie odpowiednio mocno pocisniesz do przedmiotow to poobijac tez sie powinno dac.

good night and good luck.

Kami 
Newbie

Rok studiów: kandydat
Wysłany: 2011-05-27, 16:00   

Miło, że ktoś zechciał odpowiedzieć na moje pytania, wielkie dzięki :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu