FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy
Statystyki Album Download Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: fatboy
2010-11-16, 17:10
Community site

Jaka forma komunikacji bardziej Ci odpowiada?
Serwis społecznościowy
36%
 36%  [ 11 ]
Klasyczne forum
60%
 60%  [ 18 ]
Żadna z powyższych
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
fatboy 

Rok studiów: absolwent
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 10:09   Community site

W dobie popularności serwisów społecznościowych typu Facebook zacząłem się zastanawiać czy forum w obecnej postaci nie jest już przeżytkiem. Zatem kieruję do Was pytanie: co sądzicie o przekształceniu forum w mały serwis społecznościowy? Mielibyśmy wówczas taką local community, w której przekazywanie informacji stałoby się prostsze i bardziej intuicyjne. Nie zabrakło by też klasycznego forum dla dłuższych dyskusji. Każdy zarejestrowany użytkownik mógłby zamieszczać własne newsy dostępne dla wszystkich lub w obrębie grupy (np. tylko dla Koła Naukowego). Jeśli pomysł się przyjmie zdradzę więcej szczegółów dotyczących samej platformy. Obecne forum zostałoby zachowane w trybie tylko-do-odczytu.
Głosujemy!

Postaw piwo autorowi tego posta

MACIEK 

Rok studiów: 4th
Zaproszone osoby: 3
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 10:47   

Jest to pewien pomysł, ale widzę parę minusów przeniesienia się np. na fb. Po pierwsze sądzę, że głównym powodem niskej ilości postów jest praktyczny brak anonimowości, przez co ludzie nie zawsze chcą się wypowiadać. Na fb anonimowości nie będzie w ogóle. Jeżeli chodzi o obsługę, to nie wiem czy fb będzie łatwiejsze, bo wiem, że są osoby, które mają z tym problem. Przeniesienie się na fb odetnie również dostęp dla tych osób, którzy na fb nie są. Nie wiem czy będzie im się chciało rejestrować tylko po to, żeby korzystać z jednej grupy. ;) To moje zdanie, ale jeżeli uważacie inaczej, nie będę się upierał :)

fatboy 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 10:58   

MACIEK, źle mnie zrozumiałeś. O przeniesieniu na fb nie ma mowy. Mówię tu o własnej, niezależnej platformie, z której mógłby korzystać każdy niezależnie od tego czy ma fb czy nie. Poza tym mam powody sądzić, że nasz serwis byłby łatwiejszy w obsłudze od wspomnianego facebooka, a może nawet od obecnego forum ;)

A jeśli chodzi o kwestie prywatności... Nikt nie będzie zmuszany do podawania jakichkolwiek danych o sobie, czyli to pozostanie bez zmian.

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 11:03   

Aha, czaję. Nie no to co innego :) Myślałem, że chodzi ci o to, co chyba niedawno w shoutboxie pisałeś, żeby się na fb przenieść. To w takim razie wydaje mi się, że to ciekawy pomysł :) A tak jeszcze z ciekawości jak wygląda cenowo utrzymanie takiego serwisu?

fatboy 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 11:07   

Tak samo jak obecne forum, nie przewiduję zmiany hostingu. Roczny koszt utrzymania wynosi niecałe 200zl (70 za hosting + 122 za domenę), z czego część jest pokrywana przez linki tekstowe (na górze strony).

rml 
Beginner
Marcin

Rok studiów: 2nd
Wysłany: 2010-09-25, 17:51   

nie za mało osób korzysta żeby był sens tworzyć coś zupełnie nowego? zresztą co forum to forum, o !

itanka 
Newbie
70% of water

Rok studiów: 3rd
Kierunek: FA r.III, PGG r.V
Wysłany: 2010-09-25, 19:51   

Nein! Może i rzadko bywam (uwarunkowane strachem wszędobylstwa moich wykładowców), ale po co komu więcej serwisów społecznościowych!? No ja się pytam: po co? Poza tym co z 'półką' z 'pomocami naukowymi'..? Tu jest taki słodki porządek :hyhy:

fatboy 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 20:38   

itanka, nie ma się czego bać, pomoce naukowe by zostały. W ogóle to myślę żeby uruchomić taki testowy serwis żebyście mogli na własne oczy zobaczyć i sprawdzić jak to działa. Oczywiście forum też cały czas będzie online. Kto ma ochotę zostać testerem? :beta:

itanka 
Newbie
70% of water

Kierunek: FA r.III, PGG r.V
Wysłany: 2010-09-25, 20:42   

A ja mam inną propozycję... utwórzże grupę cooled.pl na FB. Zaproś nas, my porozsyłamy zaproszenia po swoich... ekhm... grupach ćwiczeniowych (zapewniam, że na zaocznych niewiele osób wie o istnieniu tego forum) - i przyciągniemy ich tu?

fatboy 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-25, 21:05   

ee kombinujesz :P Przecież jest link do forum na stronie instytutu:
http://www.kul.pl/anglistyka
Zresztą to już jest kwestia promocji. A jeśli serwis będzie atrakcyjny to i z promocją nie będzie problemu. Wiem że dla części osób forum w obecnej postaci jest po prostu mało atrakcyjne :kwasny:

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-09-26, 08:56   

fatboy napisał/a:
Wiem że dla części osób forum w obecnej postaci jest po prostu mało atrakcyjne :kwasny:

To prawda, ale jednocześnie żadna z tych osób nie ma lepszych propozycji co można by zrobić. Dlatego, jak dla mnie to mało konstruktywna krytyka. Wiesz, zdażyło mi się parę razy słyszeć, że forum nie jest najlepsze, ale nikt nigdy do mnie nie przyszedł i nie powiedział: ej wiesz co forum jest kiepskie, ale ja wam zrobię taką wypasioną grafikę, że ludzi z nóg zwali ;) Łatwo krytykować i nie proponować nic innego. A tak ogólnie co do forów, to z mojej pracy moderatora wynika, że fora przeżywają raczej kryzys, nie ważne czy to forum instytutowe, forum gry przeglądarkowej czy typowe forum do ściagania muzy i filmów.

judge_mental 
Out of the ordinary

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-09-26, 19:09   

w moim odczuciu priorytetem tej strony jest informowanie o wydarzeniach instytutowych, a nie budowanie spolecznosci. wychodzi na to, ze do pozyskiwania informacji ludziom w zupelnosci wystarczaja ich roczne konta mailowe i stad brak ruchu. jesli nowy serwis nie bedzie oferowal jakichs niesamowicie przydatnych nowych funkcjonalnosci, ktorych prozno szukac na mailach rocznych i fb, to nie wazne jak wypasiony, nie przyciagnie nowych ludzi.

mysle, ze nie ma sensu robic zamieszania. najwiecej na tym forum korzysta kolo naukowe, bo akurat te informacje dotycza ludzi z roznych rocznikow i mozna wybrac kto ma do nich dostep, a wiec jest tutaj przewaga zarowno nad fejsem i mailami. gdyby nie fakt, ze wiekszosc biezacych wiadomosci istotnych dla 'przecietnych' studentow, trafia do nich innymi dorgami to forum broniloby sie samo i nie trzeba by bylo go w proponowany sposob animowac. uwazam, ze w obecnej formie forum spelnia swoja role w mozliwie optymalnym zakresie.

Wyświetl szczegóły
inverness 
Intermediate User

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-09-26, 19:30   

hm. fajny pomysł, ale jednak wolę forum :P

MACIEK 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-09-26, 20:33   

Proponuję wprowadzić opcję "lubię"; póki co piwko dla judge_mental, za wypowiedź ;)
Co do informacji trafiających do studentów innymi drogami, szkoda, że wśród prowadzących nie przyjęło się, żeby wrzucali info na forum. Myślę, że to by było kluczowe dla wzrostu liczby postów. Wystarczy spojrzeć na dyskusję z prof. Cyranem dot. specjalizacji --> chyba z 7 stron postów konstruktywnej dyskusji, z której jak sądzę wiele osób skorzystało :)

fatboy 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2010-09-28, 13:58   

Na razie mamy całe 15 głosów na ponad 500 zarejestrowanych kont, czyli tyle co nic :P
Śmiem twierdzić że dopóki nie wystartujemy z czymś lepszym to frekwencja na forum nie wzrośnie.. takie są realia :mur:

[ Dodano: 2010-09-28, 15:00 ]
MACIEK, dla wielbicieli funkcji "lubie" też mam coś w zanadrzu, ale nie da się tego wprowadzić na forum (a przynajmniej ja nie posiadam takich zdolności). Zresztą tutaj jest piwo co wydaje się wystarczające ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi